ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) verilerine göre Her yıl 2,78 milyondan fazla insan iş kazaları veya işle ilgili hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Ek olarak, her yıl 4 günden fazla işe devamsızlıkla sonuçlanan yaklaşık 374 milyon işle ilgili ölümcül olmayan yaralanma meydana gelmektedir.  ISO 45001 standardı ile iş yerlerinde zorunlu politikalar, hedefler ve prosesler geliştirilerek, iş sağlığı ve güvenliği seviyesinin arttırılması hedefleniyor.

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı Kapsamı

ISO 45001 standardı, “Bir kuruluş çalışanlarının ve faaliyetlerinden etkilenmesi mümkün olan diğerlerinin iş sağlığı ve güvenliğinden sorumludur. Bu sorumluluk bu kişilerin bedensel ve zihinsel sağlıklarının desteklenmesi ve korunmasını da kapsar.” prensibi ile kuruluşların yasal mevzuat ile uyumunun sağlanması, kuruluşun güvenli ve sağlıklı iş yerleri sağlamasına imkân vermesi, çalışmaya bağlı yaralanma ve hastalıkların engellenmesi ve İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) performansını sürekli olarak geliştirilmesi için sistematik bir yaklaşım sunmaktadır. ISO 45001 standardı ile iş yerlerinde zorunlu politikalar, hedefler ve prosesler geliştirilerek, iş sağlığı ve güvenliği seviyesinin arttırılması hedeflenmektedir.

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı Hizmetinde Ne Sağlıyoruz?

ISO 45001:2018 sertifikası almayı düşünüyor veya bir sonraki belge yenileme sürecine hazırlanıyorsanız OfisUS olarak yanınızdayız. Uzman danışmanlık ekibimizle bu süreci beş adımda tamamlamanız için size rehberlik sunuyoruz.

  • Mevcut Durum (GAP) Analizi: ISO 45001 belgelendirme süreci için firma tarafından belirlenen hedefler ve mevcut durum arasındaki eksiklerin tespitini yapıyoruz ve belgelendirme uyum raporunu ortaya çıkarıyoruz.
  • Planlama: ISO 45001 belgelendirme süreci doğrultusunda kapsamı ve ekibi belirliyoruz (iç ve dış hususların belirlenmesi, tarafların belirlenmesi gibi). Bu doğrultuda proje planı ve eğitim planını oluşturuyoruz.
  • Uygulama: Belirlenmiş hedefler ve plan doğrultusunda dokümantasyon çalışmalarını ve kurum içinde uygulanması için gerekli çalışmaları ekibinizle birlikte yürütüyoruz. (Temel Kalite Araçlarının uygulanması, Uyum Planı gözden geçirme vb.)
  • Gözden Geçirme: ISO 45001 denetiminize hazırlık yapmanız için firmanız ile birlikte iç denetim ve YGG (Yönetim Gözden Geçirme) yapıyoruz. Belirlenen süreç iyileştirmesi uygulamalarınızı takip ederek belge süreci için hazır olduğunuzu teyit ediyoruz.
  • Belgelendirme: Belgelendirme kuruluşu seçimlerinizde size yardımcı oluyoruz. Denetim sonrası bir uygunsuzluk olması durumunda tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.
  • Sürekliliğin Sağlanması: Yönetim sisteminin içselleştirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi için bir yol haritası oluşturuyoruz.

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı Referanslarımız

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri Danışmanlığı Ekibimiz