Birinci Aşama Başvuruların Sunulması için Son Tarih: 16.05.2023 (CET – 12:00) 

M-ERA.NET 3 projesi 2023 çağrısı ileri malzeme mühendisliği alanındaki teknolojileri konularında ulusal araştırma stratejilerinin eşgüdümünün sağlanması, mükemmeliyetin teşvik edilmesi ve bu konudaki rekabetçiliğin arttırılması amacıyla aşağıda belirtilen alanlara yönelik olarak 01/03/2023 tarihi itibariyle açılmıştır:

  • Enerji Alanında Sürdürülebilir İleri Malzemeler
  • Yenilikçi Yüzeyler, Kaplamalar ve Arayüzeyler
  • Yüksek Performanslı Kompozitler
  • Fonksiyonel Malzemeler
  • Sağlık Uygulamaları için İleri Malzemeler ve Teknolojiler
  • Elektronik Malzemeler için Yeni Nesil Malzemeler

İki aşamalı olarak gerçekleşecek çağrı için ilk aşama başvuru tarihleri aşağıdaki gibi planlanmıştır.

  • 1. aşama başvuruların (pre-proposal) http://www.m-era.net portalı üzerinden sunulması için son tarih: 16.05.2023 (CET – 12.00)
  • TÜBİTAK PBS üzerinden (https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/) yapılacak 1. aşama ulusal başvuru son tarihi (Elektronik imza ile yapılacaktır. Elektronik imza ile başvuruyu tamamlamanın son tarihi): 31.05.2023(CET+3 – 17:30)

M-ERA.NET projesinin 2023 yılı çağrısında, proje ortağı olarak TÜBİTAK ile birlikte toplam 39 kurum/kuruluş yer almaktadır. M-ERA.NET 3 projesi 2023 çağrısı kapsamında önceliklendirilen konulara ve çağrı koşu/kuralları hakkında detaylı bilgilere https://www.m-era.net/joint-calls/joint-call-2023 sitesinden ulaşılabilir.

Firmalar/araştırmacılar kendi ülkelerindeki fonlama kuruluşu tarafından fonlanmaktadır. Ülkemizde yerleşik firmalar/araştırmacılar “TÜBİTAK 1071 Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı” çerçevesinde desteklenecektir. Ulusal başvuruların yapılacağı https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinde yayımlanan başvuru kurallarının başvuru öncesinde detaylı bir şekilde incelenmesi ve kurallara uyulması gerekmektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN : https://tubitak.gov.tr/tr/duyuru/m-eranet-2023-yili-cagrisi-acildi

Ofisus Bültene Abone Ol

Güncel gelişmelerden haber olmak için bültene abone ol.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arayın görüşelim
(312) 287 9997