TÜBİTAK Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı kapsamında 2024-1 BİGG Yatırım çağrısıyla desteklenen girişimciler için alınan karara göre, Mükemmeliyet Mührü ile desteklenen işlere, TÜBİTAK BİGG Fonu tarafından %3 hisse karşılığında yatırım yapılacaktır.

Eş yatırım alan iş planları, hızlı destek uygulamasından yararlanabilecektir. Bu çerçevede, uygulayıcı kuruluş veya kendi aralarındaki sözleşme doğrultusunda hareket eden tüzel kişiler, 1812-TÜBİTAK Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı kapsamında girişimlere TÜBİTAK BİGG Fonu ile birlikte eş yatırım yapabilecektir. Eş yatırım taahhüdü yerine getirilen iş planları için ayrıca panel değerlendirmesi yapılmadan Mükemmeliyet Mührü verilecek ve bu durum, BiGG Yatırım Fonu görüşü alınarak Grup Yürütme Kurulu tarafından değerlendirilip Başkanlık tarafından karara bağlanacaktır. Eş yatırım taahhüdü yerine getirilen iş planları için çağrıya yapılan tüm iş planı başvurularının değerlendirmelerinin tamamlanması beklenmeyecektir.

Buna ek olarak, TÜBİTAK’ın yürüttüğü Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (Global Cleantech Innovation Programme-GCIP) kapsamında da girişimlere ek yatırım sağlanabilecektir.

İş fikri başvuruları 22 Ocak 2024 – 15 Şubat 2024 tarihleri arasında 149 Uygulayıcı Kuruluş tarafından alınacak olup, bu kuruluşlar iş fikirlerinin değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesi, eğitim, rehberlik, kuluçka hizmetleri ile iş fikirlerinin doğrulanması ve girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planı önerilerinin onaylanması gibi faaliyetleri gerçekleştireceklerdir. İkinci aşamaya geçen iş planları, 26 Şubat 2024 – 8 Mart 2024 tarihleri arasında TÜBİTAK’a sunulabilecektir.

Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ

Ofisus Bültene Abone Ol

Güncel gelişmelerden haber olmak için bültene abone ol.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arayın görüşelim
(312) 287 9997