FOSTER Projesi, İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında ikinci teklif çağrısı için başvuruların başladığını duyurdu. Bu çağrıyla birlikte KOBİ’lere 30,2 milyon avro daha hibe desteği sağlanacak, böylece toplam hibe miktarı 65,2 milyon avroya ulaşacak.

Geri ödemesiz destekten faydalanabilecek işletmeler, FOSTER Projesi illerinde faaliyet gösteren Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa’da yer alan KOBİ’ler olacak.

Başvuru yapacak KOBİ’ler, “Rekabetçiliği Geliştirme ve İstihdamın Artırılması” ana temasına uygun teklifler hazırlayacak. Kabul edilen teklif sahiplerine personel giderleri, makine, teçhizat, kalıp, yazılım ve eğitim giderleri için destek sağlanacak. İşletmelere 1 milyon TL’ye kadar destek imkânı sunulacak ve başvurular KOSGEB KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Program kapsamında en az 2.950 kişilik istihdam hedeflenirken, bu istihdamın yeni oluşturulan pozisyonlardan kaynaklanması veya mevcut işlerin korunması amaçlanıyor.

Gençlerin ve kadınların istihdamını teşvik etmek amacıyla, İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında personel giderlerinin %70’i karşılanacak. Yeni işe alınan kişinin genç (30 yaş altı) veya kadın olması durumunda ise ilgili personel için destek oranı %100 olarak uygulanacak.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bizi Arayın : 0 (312) 287 99 97

Ofisus Bültene Abone Ol

Güncel gelişmelerden haber olmak için bültene abone ol.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arayın görüşelim
(312) 287 9997