Cornet 37. çağrısı ile KOBİ’lerin rekabet öncesi kapasitelerini artıracak ihtiyaçlarına yönelik kolektif projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir.

🗓️ Son başvuru tarihi: 27 Mart 2024

“37. Cornet (Collective Research Networking) Çağrısı: Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmelerin Rekabet Öncesi Kapasitelerini Artırmaya Yönelik Destek

  1. Cornet çağrısı, küçük ve orta büyüklükte işletmelerin (KOBİ) rekabet öncesi kapasitelerini artırmaya yönelik kolektif projeleri desteklemeyi hedefliyor. Bu çağrı kapsamında desteklenecek projelerin, KOBİ ihtiyaçları doğrultusunda akademik ortaklar tarafından gerçekleştirilmesi ve çıktıların birden fazla KOBİ’nin faydasına olması, aynı zamanda çıktıların yaygınlaştırılması bekleniyor.

27 Mart 2024 tarihine kadar açık olan çağrı, en az 2 üye ülkenin yer aldığı iş birliği projelerine olanak tanıyor. Uluslararası başvurularda her ülkeden üçer paydaşın yer alması gerekiyor:

  1. Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin akademik ortak (Yükseköğretim Kanunu kapsamında yer alan yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri, kamu kurum ve kuruluşları) tarafından gerçekleştirilmesi.
  2. Proje konularının, bir KOBİ Şemsiye Kuruluşu tarafından ihtiyaca göre belirlenmesi. KOBİ Şemsiye Kuruluşu’nun görevi, üyelerinin ihtiyaçlarını belirlemek ve proje çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak.
  3. Başvurularda en az 3 KOBİ’den oluşan bir Kullanıcı Grubu tanımlanması. Kullanıcı grubunun, proje ekibinin çalışmalarını yönlendirmeye ve projenin verimliliğini artırmaya yönelik katkı sağlaması bekleniyor.

Bu çağrı, özel KOBİ ihtiyaçlarıyla uyumlu iş birliklerini teşvik etmeyi amaçlayarak kolektif büyüme ve gelişim için araştırma ve inovasyonu destekliyor. İlgilenen taraflar, önerilerini belirtilen tarihe kadar sunarak uluslararası ölçekte KOBİ’lerin ilerlemesine katkıda bulunma şansını yakalayabilirler.”

 

Uluslararası başvuru kılavuzu ve ayrıntılı bilgi için Cornet çağrı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çağrı kapsamında uluslararası başvurunun yanı sıra ulusal başvurunun da yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda, Türkiye’de yerleşik yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri, kamu kurum ve kuruluşları başvurularını http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden yapabilmektedir.

Başvuruların ulusal kurallara uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ulusal kurallara ilişkin ayrıntılı bilgiye ulusal kurallar dokümanında ulaşılabilmektedir.

Ofisus Bültene Abone Ol

Güncel gelişmelerden haber olmak için bültene abone ol.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arayın görüşelim
(312) 287 9997