Uluslararası pazarlarda araştırma veya ticari hedeflerin uygulanabilirliğini değerlendirmek amacıyla hazırlanacak fizibilite proje önerilerinin sunulabileceği çağrıda, her proje için en fazla 60.000 Avro hibe verilecektir. Bu çağrı, 23 Temmuz 2024 ile 15 Ekim 2024 (14:00 CET) tarihleri arasında açık kalacaktır.

Proje önerilerinin sunulabilmesi için hedef bir bölge veya ülke seçilmeli ve o bölgedeki bir yerel paydaşla ortaklık kurulmalıdır. En fazla altı ay sürecek bu projelerde, KOBİ’lerin yenilikçi projeler veya çözümler için piyasa fizibilite çalışmaları yapması ve seçilen hedef ülkede yerel uzmanlarla iş birliği yapması gerekmektedir.

Bu çağrı kapsamında başarılı bulunan fizibilite proje önerileri, Avrupa Birliği tarafından finanse edilecektir. Avrupa Birliği tarafından sağlanacak bu finansman, Afrika, Amerika, Asya veya Pasifik bölgelerindeki bir paydaşla proje ortaklığı kuran Avrupa Birliği Üye Ülkeleri veya Türkiye, İzlanda, İsrail, Norveç ya da Birleşik Krallık’taki KOBİ’ler için geçerlidir. Başvurular, Avrupa Birliği Üye Ülkeleri veya Türkiye, İzlanda, İsrail, Norveç ya da Birleşik Krallık’taki KOBİ’ler tarafından SmartSimple platformu (https://eureka.smartsimple.ie/) üzerinden yapılmalıdır.

Çağrı hakkında detaylı bilgi, rehber dokümanlar ve başvuru formu örneği için lütfen https://eurekanetwork.org/programmes/innowwide/ adresini ziyaret ediniz.

Başvuru

Başvurular, Avrupa Birliği Üye Ülkeleri veya Türkiye, İzlanda, İsrail, Norveç ya da Birleşik Krallık’ta bulunan KOBİ’yi yasal olarak temsil etmeye yetkili bir kişi tarafından doldurulmalı ve sunulmalıdır. Başvurular aşağıdaki linkte yer alan SmartSimple platformu üzerinden tamamlanmalıdır:

https://eureka.smartsimple.ie/

Başvuru Adımları:

  1. https://eureka.smartsimple.ie/ adresinden kayıt olun.
  2. Başvuru formunu İngilizce olarak doldurun. Not: Proje başvurunuzu göndermeden önce karşı ortağınızın (piyasa fizibilite projesinde ana yüklenici olacak taraf) platform üzerinde bir taahhüt imzalaması gerekmektedir.
  3. İş planınızı yükleyin.
  4. Doldurduğunuz başvuru formunu son başvuru tarihinden önce elektronik olarak gönderin. Not: Firma adına yalnızca bir başvuru yapılabilmektedir.

Takvim

  • Çağrı açılış tarihi: 23 Temmuz 2024
  • Çağrı kapanış tarihi: 15 Ekim 2024 (14:00 CET)
  • Değerlendirme sonuçları: 28 Şubat 2025
  • Hibe anlaşması imzalanması: 31 Mart 2025
  • Proje başlangıç tarihi: 15 Nisan 2025

Ofisus Bültene Abone Ol

Güncel gelişmelerden haber olmak için bültene abone ol.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Arayın görüşelim
(312) 287 9997